رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی توجه بیشتر به " آموزش " را در اولویت برنامه های خود اعلام کرد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  رئیس جدید دانشگاه ، توجه بیشتر به " آموزش " را در اولویت برنامه های خود اعلام کرد

   

     رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی دو روز گذشته، در جریان ملاقات با هیات علمی گروه های مختلف آموزشی و با حضور در جمع اعضای هیات علمی هشت گروه آموزشی دیگر ، توجه بیشتر به " آموزش " را در اولویت برنامه های خود در دانشگاه عنوان کرد.

       به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " محمد کمالی " که به تازگی با حکم وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را بعهده دارد، طی هفته گذشته ، با حضور در گروه های آموزشی و ملاقات با مدیران گروه ها و اعضای هیات علمی هر گروه بطور جداگانه ، ضمن آشنایی بیشتر با آنان ، مستقیما نسبت به خواسته ها و نیازهای هر گروه آموزشی آگاهی یافت.

      وی در نشست های جداگانه  با مدیران و اساتید گروه های مشاوره ، ژنتیک ، شنوایی شناسی ، گفتار درمانی ، ارتز و پروتز ، علوم پایه ، معارف اسلامی و آمار، نقطه نظرات خود در باره وضعیت هر یک از رشته ها را مطرح کرده و به محورهای مورد نظر در برنامه های این دانشگاه اشاراتی داشت.

      دکتر کمالی تاکید کرد که همه هدفمان ، افزایش علم است و توجه بیش از اندازه به H.index  و افزایش پذیرش دانشجو ، عوامل بازدارنده برای افزایش علم هستند.

      وی ، پس از " آموزش " ، اولویت برنامه ها را بر بعد پژوهشی دانشگاه که جنبه کاربردی و رفع نیاز جامعه را مدنظر داشته باشد، اعلام کرده و افزود: ما باید با کمک یکدیگر، مرجعیت علمی دانشگاه را به داخل جامعه برده  و با ترجمان دانش ، به نیازهای مردم پاسخ بدهیم.

      وی ادامه داد: اگر فضای رسانه ای نیز به کارهای تحقیقاتی اضافه بشود ، مردم نیز از این فعالیت ها آگاهی یافته و از آنها استفاده خواهند کرد. شاید نیاز باشد که در بازنگری هایمان ، کمتر اطلاعات بدهیم و بیشتر به عمل و کاربردها توجه کنیم.

      وی در نشست با برخی از گروه های آموزشی ، بر استفاده از پتانسیل سازمان های خدماتی در حوزه های توانبخشی و رفاه اجتماعی ، مانند سازمان بهزیستی و وزارت رفاه تاکید کرد و گفت: از طریق تفاهم نامه همکاری مانند تفاهم نامه ای که دانشگاه با سازمان بهزیستی دارد ، می توانیم علاوه بر ارائه خدمات توانبخشی و توانمندسازی افراد با نیازهای ویژه ، در پیشگیری از تولد افراد با معلولیت نقش داشته باشیم.

      رئیس دانشگاه با یادآوری این مساله که موضوع " سلامت اجتماعی " در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است، افزود: در پی این تحول ، حتما توجه ویژه ای هم به بخش های مشاوره ، رفاه اجتماعی ، روانشناسی و ...  دانشگاه ها خواهد شد ، که امیدوارم این رشته ها نیز با حمایت ریاست دانشگاه و وزارت بهداشت، جایگاه اصلی خود را بدست آورند.

      روسای مراکز آموزشی در ابتدای نشست های جداگانه با رئیس دانشگاه ، هر یک خواسته های گروه و همکاران هیات علمی را مطرح کردند که " کمبود فضای آموزشی و فیلدها ، بیشتر شدن ساعت کار کتابخانه مرکزی ، پیگیری مرحله تصویب دکتری مشاوره سالمندی که در جریان بررسی است ، چگونگی ارائه خدمات توانبخشی به افراد نیازمند در مناطق محروم که بیمه درمانی ندارند، ایجاد تعادل در پذیرش دانشجویان بخصوص در مقطع دکتری ، با تعداد اعضای هیات علمی گروه و امکانات گروه مربوطه ،جلب حمایت های بیشتر وزارت بهداشت از دانشگاه " از جمله آنهاست .

  انتهای پیام /

  تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت: 12:40
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها