نخستین مرکز توانبخشی تحت حاد هلال احمر راه اندازی می شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

خستین مرکز توانبخشی تحت حاد هلال احمر راه اندازی می شود

معاون بهداشت، درمان وتوانبخشی جمعیت هلال احمرگفت: نخستین مرکزتوانبخشی تحت حاد این جمعیت به منظور ارائه خدمات توانبخشی به بیماران پس از ترخیص از بیمارستان به زودی در قزوین راه اندازی می شود.

 

 

حسن صفاریه در ششمین روزفعالیت بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور درغرفه ایرنا فزود: مراکز توانبخشی تحت حاد، کارشان بعد ازترخیص بیمار از بیمارستان و قبل از رفتن به منزل شروع می شود یعنی بیمار دچار ضایعه ای مانند قطع عضو یا قطع نخاع بعد از اینکه پایان جراحی ها و ترخیص از بیمارستان به مراکز توانبخشی تحت حاد می آیند تا درمان های توانبخشی را دریافت کنند.
وی ادامه داد: این مراکز به منظور ارائه حداکثر بازتوانی و نوتوانی در بیماران انجام می شود تا آن زمان طلایی لازم برای ارائه خدمات توانبخشی از دست نرود. بیماربعد از انجام اینگونه فعالیت ها و رسیدن به بالاترین میزان توانمندی ممکن، ترخیص می شود و به منزل می رود و بعد از آن ادامه کارها به صورت سرپایی انجام خواهد شد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: جای خدمات توانبخشی تحت حاد در کشور ما خالی است و حلقه مفقوده ای هست که جمعیت هلال احمر به شدت روی این زمینه کار می کند و اولین مرکز در قزوین در حال راه اندازی است. اما به واسطه اینکه این خدمات صرفا خدمات هستند یعنی هزینه زیادی دارند و درآمد ندارند، اگر بیمه ها بتوانند این خدمات را پوشش دهند می توانیم دخل و خرج این خدمات را دربیاوریم و هزینه سر به سر شود.
صفاریه با بیان این که اگربیمه ها نباشند طبعا جمعیت برای اینگونه خدمات باید مانند همیشه به مردم و خیرین تکیه کند، افزود: خیرین بیماران نیازمند به توانبخشی چشم امید بسیاری به خیرین دارند.
وی یادآور شد: توانبخشی یکی از نیازهای اصلی مردم هست. جمعیت هلال احمر هم سابقه 55 ساله در ارائه خدمات توانبخشی در کشور دارد و در حال حاضر 126 مرکز توانبخشی در کشور در زمینه های ارتز پروتز، فیزیوتراپی، آب درمانی، کار درمانی ، گفتار درمانی و شنوایی شناسی فعال هستند. این افتخار داریم که سالانه بیش از 550 هزار خدمت را ارائه می دهیم.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: برخی از شاخه های توانبخشی مانند ارتز ، پرتز تحت پوشش های بیمه ای نیستند و عمدتا هزینه های بالایی را به مردم تحمیل می کنند طبعا حل این مشکل از طریق وزارت بهداشت و بیمه های پایه انجام خواهد شد چون بیمه های پایه این خدمات را پوشش نمی دهند اما برخی از بیمه های تکمیلی این کار را انجام می دهند.
صفاریه اضافه کرد: جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات توانبخشی، مواد اولیه ارزان قیمتی را تهیه و این مواد را فرآوری می کند تا تبدیل به محصول شود، اینگونه محصولات توانبخشی نسبت به بازار آزاد بسیار ارزان تر است و در کنار آن ، گروه زیادی از مردم از توان مالی مناسبی برخوردار نیستند و آنان از تخفیفات هلال احمر و گاهی در حد رایگان بهره مند می شوند بنابراین علاوه بر کیفیت خوب کار و قیمت ارزان ، نگاه مددجویانه به مشتریان خود داریم.
وی گفت: در زمینه خدمات توانبخشی به سمت تاسیس کلینیک های تخصصی مانند کلینیک ام اس ، کلینیک سکته مغزی و کلینیک بازتوانی های قلبی و ریوی رفته ایم. 


٠٨:٥٥ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٦٧٢    /    تعداد نمایش : ۲

برای این خبر نظری ثبت نشده است

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ساعت 14:7&nbsp توسط سعید کریمی علویجه  | 


توانبخشی,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 21 آبان 1396 ساعت: 10:56

close
تبلیغات در اینترنت